Výměnný pobyt ve Stuttgartu

Předposlední týden školního roku strávila malá skupinka žáků naší školy ve Stuttgartu. V pondělí jsme navštívili naši partnerskou školu Anne Frank Gemeinschaftsschule, kde nás čekala prohlídka školy, práce na projektech a zejména společné vaření švábské speciality-Käsespätzle, kterou jsme následně s chutí poobědvali. V dalších dnech bylo na programu například muzeum Mercedes-Benz, návštěva radnice s výkladem a následná procházka městem s průvodkyní či výlet do zoologické a botanické zahrady Wilhelma. Pobyt ve Stuttgartu měl díky mistrovství Evropy ve fotbalu výjimečnou atmosféru, kterou jsme vnímali na každém kroku. Týden rychle uběhl a my už se těšíme, že naše nové kamarády přivítáme koncem září v Brně.
autor: Eva Vondráková