Ve škole se bude konat další ročník projektu Be the change

Milí žáci, rodiče, ve čtvrtek 6. 6. se u nás ve škole bude konat další ročník projektu Be the change. Je to projekt, jehož smyslem je vzdělávat žáky a rozšiřovat jejich povědomí o Cílech udržitelného rozvoje https://osn.cz/osn/hlavni-temata/cile-udrzitelneho-rozvoje-sdgs/ a zároveň je učit být přínosnou součástí společnosti. Žáky propojuje se studenty odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemí a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.
Tentokrát je projekt určen pro 30 žáků od 6. do 8. tříd. Jedná o jednodenní akci, kdy za námi do školy přijdou zástupci studentské organizace AIESEC společně se 2 zahraničními studenty. Komunikačním jazykem je po celý den angličtina. Letos bychom měli mezi námi přivítat zástupce z Thajska a Myanmaru. Vysokoškolští studenti představí svou zemi, zvyky a tradice.
S účastníky projektového dne budou pracovat na jednom z Cílů udržitelného rozvoje a proběhne diskuze, jak sami žáci mohou přispět k jeho splnění.

autor: za kabinet Aj Mgr. Monika Prokopová Štachová