Školní zájezd do Velké Británie

Dne 2. 10. se žáci druhého stupně vydali autobusem na 5ti denní výlet do Velké Británie. První den účastníci zájezdu strávili v autobuse cestou přes Česko, Německo a Belgii až do přístavního města Dunkerk ve Francii. Zde se nalodili na trajekt a jeli přes průliv La Manche až do Anglie. Vystoupili ve městě Dover a odtamtud jeli až do univerzitního města Oxford. Zde si prohlédli historickou část města a prošli se malými uličkami v prostorách univerzity. Poté navštívili oxfordský známý Covered Market, kde si prohlédli malé obchůdky a ochutnali místní jídlo a pití. Od Covered Marketu se přesunuli k řece Cherwell a svezli se po lodičkách okolo botanické zahrady. Po krásné projížďce žáci navštívili univerzitní kolej Christ Church,kde mohli vidět krásné památky jako Tom Tower nebo katedrálu v prostorách koleje. Poté už si jen udělali přestávku v místním obchodním domě a jelo se do Londýna. Zde se žáci rozdělili do rodin, u kterých přespali. Ráno se ráno žáci sešli u autobusu a jelo se na známou památku UNESCO a také na jeden z největších divů světa a to Stonehenge. Žáci se kolem památky prošli, vyfotili si ji a po té navštívili muzeum a obchod se suvenýry.. Poté  se žáci přesunuli do města Salisbury kde navštívili katedrálu, kde byl uložen originál Magny Carty. Po prohlídce Salisburské katedrály se skupina vydala do centra Salisbury, kde si dali rozchod. Sami si tak mohli prohlédnout krásy města. Po krátké přestávce se autobusem přesunuli k dalšímu, mnohem rozsáhlejšímu kamennému kruhu v malém městečku Avebury.  Večer už se žáci zase přesunuli k rodinám a už se nemohli dočkat na další den. Další den je totiž čekalo hlavní město Londýn. Ráno se zase všichni sešli u autobusu a vydali se do Londýna. V Londýně jsme vystoupili u Greenwich parku, kam jsme se následně vydali. Překročili jsme nultý poledník a vydali jsme se k řece Temži, kde jsme nastoupili na loď, kterou jsme jeli až do centra. Vystoupili jsme u Elizabetiny věže aka Big Benu. Odtamtud jsme se přes St James Park přesunuli k Buckinghamskému paláci. Zde jsme si prohlédli krásný park, fontánu atd. Poté jsme se přesunuli do samotného centra Londýna. Zde jsme si dali rozchod a po rozchodu jsme šli zpět kolem Big Benu až k London Eye. Zde jsme mohli spatřit mnoho krásných výhledů a byl to pro většinu z nás super zážitek. Po projížďce jsme se v podvečer přes Temži doplavili k Londýnské O2 aréně,  kde nás už čekal náš autobus a vydali jsme se na cestu zpět. Po dlouhé cestě trajektem a autobusem jsme se v pátek v podvečerních hodinách vrátili do Brna, kde už na nás čekali rodiče a jeli domů. Za všechny ze zájezdu mohu povědět, že zájezd byl skvělý zážitek a moc jsme si to užili. Děkujeme všem paním učitelkám za realizaci zájezdu a těšíme se na další akce.
autor: Marek, 8. B