Školní výlet 4.B

V pondělí 29. 5. jsme vyrazili na školní výlet do Lednice. Naše výprava začala na hlavním nádraží v Brně, odkud jsme jeli vlakem do Podivína a odtud autobusem do Lednice. V Lednici jsme si prošli náměstí, navštívili informační centrum, posilnili  jsme se svačinkou z domova, kterou nám připravili většinou naše maminky, někde i tátové.
Našim cílem byl zámek, skleník, Janův hrad a pak zámecká cukrárna se zmrzlinou. Nezapomněli jsme i nakoupit v místní Jednotě malé dárečky pro brášky, sestřičky a i naše mamky a tatínky.
Paní prodavačka i pokladní nás moc chválily paní učitelce, že jsme pozdravili a taky byli při nakupování slušní, prý to tam už dlouho s výletníky nezažily.
Protože nás všude, kam jsme se hnuli,  pronásledovala hejna komárů, tak jsme před nimi ujeli autobusem do Břeclavi – byl to nápad naší paní učitelky a byl dobrý. V Břeclavi jsme byli za necelých 15 minut a hned na nádraží bylo suprové muzeum železnic. Pan průvodce byl asi znalec, protože nám všechno ukázal a vysvětlil, podívali jsme se na film o železniční dopravě a protože jsou u nás ve třídě i fanoušci vlaků, tak nám ukázal i hodně věcí navíc. Pak jsme si zařádili v parku a vyrazili zpět do Brna – vlakem.
Byl to pěkný výlet.
autoři: děti ze 4.B s paní učitelkou K. Doležalovou