Program Adopce na dálku

Cíle projektu

Od roku 1993 realizuje Arcidiecézní charita Praha v rozvojových zemích řadu projektů. Největší z nich je projekt Adopce na dálku, jehož cílem je poskytování vzdělávání a zdravotní péče nejchudším dětem, stejně tak podpora širších komunit, ve kterých tyto děti žijí.
Od 21. září 2010 se do tohoto projektu pod záštitou školního parlamentu a podporou SRPŠ zapojila i naše škola. V prvních pěti letech jsme měli adoptivního spolužáka z Afriky, nyní podporujeme chlapce z Indie.  Je to mladý kluk Sudeepa.
Narozen: 15.02.2003
Aktuální ročník studia: 11. třída (první předuniverzitní ročník ze dvou)
Adresa střediska: Carmel Vocational Training Institute Near Shahpur Gate, Haladkeri Post Bidar  585403    Karnataka  Indie
Sudeep je velmi chytrý chlapec, který se dobře učí. Do školy chodí pravidelně a aktivně se  účastní všech školních aktivit. Sudeepova rodina je čtyřčlenná, bydlí s rodiči a s dvouletým bratrem Sondeepem. Jsou velmi chudí, protože rodiče vydělávají pouze 50 rupií denně. Za každou cenu chtějí poskytnout svým dětem dobré vzdělání, ale nemohou si dovolit platit  školné. Tato rodina má velké finanční problémy a jejich děti potřebují finanční pomoc.

Každoroční příspěvek na jeho vzdělávání poskytovaný naší školou činí 4 900,- Kč. Tyto finanční prostředky děti získávají  sběrem druhotných surovin.