Oslava Světového dne logiky

V sobotu 13. ledna 2024 uspořádala naše škola 2. ročník turnaje u příležitosti Světového dne logiky. Zájem o akci byl veliký – všech účastníků se sešlo okolo tří stovek, z toho 230 aktivních luštitelů, 35 rozhodčích a pořadatelů a zbytek tvořil doprovod dětí.
Zájemci o logické hádanky se sjeli z téměř 60 základních, středních a vysokých škol z pěti krajů České republiky. Akci podpořila svojí návštěvou také paní radní města Brna pro školství JUDr. Irena Matonohová.
Pestré úkoly pro soutěžící připravil exprezident Světové hádankářské federace Vítězslav Koudelka. Soutěžilo se v pěti věkových kategoriích. Mezi účastníky patřili jak začínající luštitelé – prvňáčci – tak zkušení řešitelé z řad dospělých.
Čekání na vyhlášení výsledků si mohli návštěvníci zpříjemnit sportovními a relaxačními aktivitami v tělocvičně školy.
A jak dopadlo samotné klání v logických hádankách?
V jednotlivých kategoriích zvítězili:
Radovan Kubánek (1. – 2. ročník), ZŠ Novolíšeňská
Ema Vančurová (3. – 4. ročník), ZŠ Masarova
Vojtěch Vítek (5. – 6. ročník), ZŠ Křídlovická
Petr Matějka (7. – 9. ročník), Gymnázium Brno-Řečkovice
Radka Koštýřová (dospělí)
Nejlepší středoškolačkou se stala Lucie Endlová z Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě.
Mezi žáky ZŠ Antonínská se nejlépe vedlo Karlu Tesařovi z 2. B třídy, který získal druhé místo v nejmladší kategorii.
Blahopřejeme!
Pro soutěžící byla kromě pohárů a diplomů připravena spousta cen, které věnovaly Brněnské papírny, Český rozhlas Brno, KIRA, Magistrát města Brna, Ravensburger a Starez-Sport.
Děkujeme všem účastníkům i partnerům za skvělou atmosféru, podporu a spolupráci.