Masopustní projekt

V pondělí 24. a úterý 25. února měla naše třída 5.C MASOPUSTNÍ PROJEKT společně s třídou 1.A. My jsme v pondělí začali tím, že jsme si sepsali, co všechno už o masopustu víme a co bychom chtěli vědět a pak jsme hledali odpovědi na naše otázky v knihách a různých materiálech. Další hodinu jsme se rozdělili do skupin s prvňáčky. Každá skupina měla text o jedné masopustní masce a prvňáčci nám podle písmen utíkali najít chybějící slova, která jsme doplňovali do textu. Společně jsme si pak text přečetli, zjednodušili a v jiných skupinách jsme měli za úkol ostatním něco o naší masce říct. Společně jsme pak vyráběli figurky masek, o kterých jsme se něco dozvěděli a prvňáčci stihli ještě upéct bábovky na úterý. V úterý jsme ráno měli společnou snídani – masopustní hostinu, na kterou každý něco přinesl. Pak jsme šli bruslit pod Jošta – někteří v maskách a prvňáčci šli na masopustní program do galerie a vrátili se masopustním průvodem zpět do školy. Když jsme se vrátili do školy, shrnuli jsme si všechny informace o Masopustu, které jsme během dvou dnů zjistili. A jak projekt zhodnotili prvňáčci?
Tak třeba takto: „Nejvíc se mi líbila snídaně a chutnaly mi čokoládové kuličky”
„Bavilo mě s páťákama vyrábět masky.”
„Bylo to super a líbilo se mi to.”
„O masopustu si pamatuju, že chodí průvod a nesmí chybět maska medvěda”
Všem se program moc líbil a těšíme se na další.
žáci 5.C