Evropský den jazyků na ZŠ Antonínská

Dnes slavíme Evropský den jazyků! V naší škole se celý den nesl v duchu jazykové rozmanitosti. Pro žáky si učitelé připravili mnoho zábavných aktivit. Seznámili se s „Williamem Shakespearem“, malovali jeho portrét, tvořili myšlenkovou mapu. Na dalším stanovišti je čekali „Hrátky s jazyky“ – české, anglické a německé jazykolamy. Dále si procvičili znalost „Parts of the body“ a celé své tělo zapojili v tanečních kreacích. V posledním centru s názvem „Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“ se zapojili do hry, kde zjišťovali, kterými jazyky se mluví v Evropě, kolika jazyky mluví naši žáci a na závěr se podle zvukových ukázek pokoušeli odhadnout různé jazyky podle jejich znění. Každý si mohl vyzkoušet něco nového a objevit kouzlo cizích jazyků. Projektový den jsme si moc užili a už se těšíme na další akci!
autor: Alžbetka, Sofie, Lucka a Míša (redaktoři školního časopisu)