Českým juniorům se na MS v piškvorkách opět dařilo

16. – 18. července se na naší škole konal již 5. ročník juniorského mistrovství světa v piškvorkách. Záštitu nad akcí převzala paní radní města Brna pro oblast školství JUDr. Irena Matonohová.
Českou reprezentaci tvořilo 14 talentovaných hráčů a hráček, kteří se sjeli z celé republiky. V počítačové učebně naší školy se pak online utkali s hráči z ostatních zemí. Z celkového počtu přes 200 účastníků měly na turnaji největší zastoupení Čína, Macao, Rusko a Estonsko. V české výpravě se již tradičně nejvíce dařilo nejstarším hráčům, kteří vybojovali zlatou a stříbrnou medaili. Pro všechny diváky komentovaného online přenosu i sledující na velkoplošných obrazovkách přímo ve škole šlo o napínavou podívanou. Blahopřejeme medailistům i ostatním hráčům, včetně reprezentanta naší školy Jakuba Jana Černého, žáka 7. ročníku.

Děkujeme všem účastníkům za spolupráci a podporu a těšíme se na příští setkání.

Kompletní výsledky najdete zde:
kategorie A a B
kategorie C