Adaptační kurz 6.třídy

Ve středu a čtvrtek 4. a 5. září se žáci šestých tříd zúčastnili adaptačního programu, stejně jako vloni, v parku Lužánky. Zaměřili jsme se na seznámení s novými žáky ve třídě a novými třídními učiteli. Věnovali jsme se také aktivitám zaměřeným na podporu spolupráce, a především týmové práce ve třídě, třídního klimatu a také prevenci šikany.
V parku si žáci mohli vyzkoušet například lanové aktivity a hry podporující spolupráci žáků. Žáci se také dozvěděli něco nového o svých třídních učitelích. Celý pobyt organizačně zajistil školní metodik prevence Václav Káňa, školní psycholožky Monika Skutková a Jitka Štanglová. Samozřejmě se zúčastnili i třídní učitelé a asistenti.
Celý pobyt v parku jsme si užili za nádherného teplého počasí. Pobyt nám ozvláštnila pirátská hra, která nakonec odměnila všechny zúčastněné nádherným pokladem.
autor: Václav Káňa