Festival vědy

V pátek 8.9.2023 se již tradičně žáci 7. a 8. ročníků naší školy zúčastnili Festivalu vědy pořádaného na na brněnském výstavišti. Kromě programu Střední průmyslové školy chemické, který zábavnou a hravou formou představil chemii, měli všichni možnost si v průběhu dopoledne najít mezi „vystavovateli“ aktivitu podle vlastního zájmu a výběru. Někteří žáci strávili část dopoledne u prezentace Univerzity obrany, jiní u stanovišť jednotlivých fakult Masarykovy univerzity, ZOO Brno, Výzkumného ústavu veterinárního lékařství, Muzea města Brna, hasičského záchranného sboru a mnoha dalších. Z bohatého programu – nabídky téměř 70 organizací si mohl skutečně vybrat každý a žáci si dopoledne na výstavišti opravdu užili. Děkujeme všem organizátorům a těšíme se na příští rok!
autor: Jiřina Sáňková